İtalya Turları

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

İtalya Turları

, Bodrum Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  İtalya Turları, Kültür Turları
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize :
  Shengen Vizesi
 • Gidiş :
  Pisa
 • Dönüş :
  Pisa
 • Süre :
  7 Gece 8 Gün

* Roma * Venedik * Milano * Floransa * Verona * Garda Gölü Sirmione * Siena * San Gimignano * Portofino * Genova * Pisa * Napoli * Nemi * Murano * Burano Adaları * Bodrum Çıkışlı * İzmir Çıkışlı * İstanbul Çıkışlı* Tüm Türkiye'den Bağlantılı Uçuş İmkanı *** Kredi Kartına 12 Aya Kadar Taksit İmkanı *** Lady Travel ve Bodrumdatatil Güvencesi ile

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

İtalya Turları Kalkış: Bodrum Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

*İstanbul > Pisa / Pisa > İstanbul arası Türk Hava Yolları ile Uçuşlar

*(Not : Bodrum'dan katılacak misafirlerimiz için Bodrum > İstanbul / İstanbul > Bodrum bağlantılı uçuş sağlanabilir Bu durumda Bodrum'dan hareket saati farklılık gösterebilir. ​)

* Alan vergileri ( Şehir Giriş Ücretleri , Şehir Konaklama Vergileri )ve mesleki sorumluluk sigortası

*Programda belirtilen şehirler arası ulaşımlar ve Yurtdışında Havalimanı transferleri

* Panoramik Floransa , Milano ve Pisa turları 

* Milano veya Bergoma yakınlarında 1 gece , Roma yakınlarında 3 gece , Venedik yakınlarında 2 gece , Toscano yakınlarında 1 gece Oda Kahvaltı Konaklama

* Profesyonel rehberlik 

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Schengen vize ve servis ücreti ( 120 Euro )

* Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )

* İsteğe bağlı turlar

* Tüm şahsi harcamalar 

 

* Roma * Venedik * Milano * Floransa * Verona * Garda Gölü Sirmione * Siena * San Gimignano * Portofino * Genova * Pisa * Napoli * Nemi * Murano * Burano Adaları * Bodrum Çıkışlı * İzmir Çıkışlı * İstanbul Çıkışlı* Tüm Türkiye'den Bağlantılı Uçuş İmkanı *** Kredi Kartına 12 Aya Kadar Taksit İmkanı *** Lady Travel ve Bodrumdatatil Güvencesi ile

Tur Programı

1.GÜN İSTANBUL - PİSA - CENOVA - PORTOFİNO - MİLANO:

Sabah saat 08:30'da İstanbul Havalimanı (yeni havalimanı) DIŞ HATLAR terminalinde Lady Travel ve Bodrumda Tatil görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK1399 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuz ile 10:40'da Pisa'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:25'de varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben turumuza başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ilk durağımız “Düşlerdeki Şehir; Genova”. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya'nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Turumuzun ardından Milano’ya hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Milano/Bergamo yakınlarındaki otelimizde.

 

2.GÜN MİLANO- GARDA GÖLÜ / SİRMİONE (VERONA) - VENEDİK:

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Milano panoramik şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Verona ve Garda Gölü - Sirmione turlarımız için hareket. İlk durağımız İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. İkinci durağımız Verona. Romeo ve Juliet’in şehri olarak bilinen Verona; her yıl sayısız turist akınına uğrar. Bunun başlıca nedeni şehrin kültürel, mimari ve tarihi eserleridir. Yıl boyunca organize edilen festival ve organizasyonlar ise şehre renk katar. Yapılacak olan Verona panoramik şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Mezar Anıtları ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Gezimizin ardından Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışın ardından konaklama Venedik yakınlarındaki (Padova - Noventa - Treviso) otelimizde.

 

 

3.GÜN (VENEDİK /MURANO - BURANO):

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Venedik şehir turumuz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberlerimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben dileyen misafirlerimizle birlikte yapılacak camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adaları gezisi. Gezilerimizin ardından konaklama otelimizde.

 

 

4.GÜN VENEDİK – FLORANSA – ROMA:

Sabah kahvaltımızın ardından aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa´ya transfer ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Roma yakınlarındaki otelimize varış. Konaklama Roma'daki otelimizde.

 

 

5.GÜN ROMA:

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile, tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Panoramik Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Pantheon, Navona Meydanı, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan) görülecek yerler arasında. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Konaklama Roma'daki otelimizde.

 

 

6.GÜN ROMA (NAPOLİ ve NEMİ KASABASI ):

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra Napoli ve Nemi Kasabası gezimiz. İlk durağımız Nemi. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma'nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası'nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Ardından, antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biri ve tarihte "Öğle Güneşinin Ülkesi" diye bilinen Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış ve Napoli'de yapacağımız şehir tanıtım turumuz. Turumuz esnasında 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angoino’nun Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında.  Gezimiz sonrası geri dönüş yolculuğu. Konaklama Roma'daki otelimizde.

 

 

7.GÜN ROMA - (SİENA - SAN GİMİGNANO ) - MONTECATİNİ:

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Toscana İncileri (Siena - San Gimignano) turumuz için hareket ediyoruz. Muhteşem Toscana bölgesindeki ilk durağımız kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ'da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO'nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehri. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana görülecek yerler arasında. Ardından gideceğimiz San Gimignano; 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilmiştir. Burada Cisterne Meydanı'nı ziyaret ediyor ve yöresel lezzetlerden satın alma imkanı. Gezilerimizi takiben Montecatini bölgesindeki otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

 

8.GÜN MONTECATİNİ - PİSA - İSTANBUL - İZMİR:

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Pisa gezimiz. Floransa'yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri'nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi'ni görüyoruz. Ardından Pisa Havalimanı'na hareket. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK1400 sefer sayılı tarifeli uçuşumuz ile saat 13:25'de İstanbul Yeni Havalimanı'na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:10'da varış ve başka bir Bodrumda Tatil & Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

Kültür Tur Paket
* Cenova - Portofino 85 € * Verona - Sirmione 65 € * Murano - Burano 45 € * Roma - Venedik Şehir Turu 95 € * Siena - San Gimignano 75 € * Napoli - Nemi 75 € ** 0-2 Yaş Ücretsiz ** 2-12 Yaş %30 İndirim ** Tüm Kültür Turlarının Rezervasyon Sırasında Alınması Durumunda 440 € yerine 295 € ****

Ulaşım

İstanbul > Pisa / Pisa > İstanbul Yeni Hvl.Türk Hava Yolları ile

Not: Rezervasyon sırasında Bodrum >İstanbul / İstanbul > Bodrum bağlantı uçuşu sağlanabilir... Bu durumda Bodrum'dan hareket saati farklılık gösterebilir. 

Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!