Orta Avrupa Turları

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Orta Avrupa Turları

, Bodrum Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Kültür Turları, Orta Avrupa Turları
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize :
  Shengen Vizesi
 • Gidiş :
  Berlin
 • Dönüş :
  Viyana
 • Süre :
  7 Gece 8 Gün

* Prag * Viyana * Berlin * Budapeşte * Bratislava * Karlovy Vary * Dresden * Mayerling * Baden * Estergom * Visegrad *Szentendre Ortaçağ Gecesi * Çigan Gecesi * Tuna Nehri * Vltava * Bodrum ve İzmir Çıkışlı * Tüm Türkiye'den Bağlantılı Uçuş İmkanı *** Kredi Kartına 12 Aya kadar Taksit İmkanı ***

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Orta Avrupa Turları Kalkış: Bodrum Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

*Bodrum > İzmir / İzmir > Bodrum arası ulaşım

*İzmir > Berlin / Viyana > İzmir Sun ekspress ile aktarmasız uçuş

*Alan vergileri ve mesleki sorumluluk sigortası

*Programda belirtilen şehirler arası ulaşım ve yurtdışında havalimanı transferleri

*Panoramik Prag , Viyana , Berlin ve Budapeşte 4 Adet Şehir Turu

*Berlin yakınlarında 1 gece , Prag'da 3 gece , Viyana'da 2 Gece , Budapeşte yakınlarında 1 gece Oda Kahvaltı konaklama

*Seçilen kategoride kaliteli oteller

*Profesyonel rehberlik 

Fiyata Dahil Olmayanlar

*Schengen vize ve servis ücreti (120 Euro) Yeşil Pasaporta VİZE Uygulaması Yoktur

*Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )

*İsteğe bağlı turlar 

*Tüm şahsi harcamalar 

 

* Prag * Viyana  * Berlin * Budapeşte * Bratislava * Karlovy Vary * Dresden * Mayerling * Baden * Estergom * Visegrad *Szentendre Ortaçağ Gecesi * Çigan Gecesi * Tuna Nehri * Vltava * Bodrum ve İzmir Çıkışlı * Tüm Türkiye'den Bağlantılı Uçuş İmkanı  *** Kredi Kartına 12 Aya kadar Taksit İmkanı ***

Tur Programı

1.GÜN CUMARTESİ İZMİR - BERLİN

Sabah saat 06:00 Bodrum buluşma noktasından hareket ile 09:30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Bodrumda Tatil görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ946 sefer sayılı 189 kişilik uçağımız ile 11:40'da AKTARMASIZ DİREKT Berlin'e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzu takiben yerel saat ile 13:50'de Berlin TEGEL Havalimanı'na varıyoruz. Pasaport ve vize işlemlerinin ardından panoramik, ALMANYA'NIN başkenti "BERLİN" şehir turumuz. Brandenburg kapısı, 386 metre yüksekliğindeki televizyon kulesi, Kurfürstendamm Kilisesi, Gendarmenmarkt Meydanı, lman Katedrali ve Fransız Katedrali şehir turu esnasında göreceğimiz yerlerden sadece bir kaçı. Turumuzun ardından serbest zaman. Konaklama Berlin yakınlarındaki otelimizde.

2.GÜN PAZAR BERLİN - (DRESDEN) - (TEREZİN) - PRAG

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Dresden kültür ve alışveriş gezimiz için hareket. Barok mimarisinin en güzel örneklerine sahip, şiirsel görünümlü "Elbe Nehri'nin Floransa'sı" ünvanını hak eden, ALMANYA'nın incisidir DRESDEN. Unesco Dünya Kültür Miras listesindeki bu şehirde yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Frauenkirche Kilisesi, Kral yolu, Elbe Nehri, Martin Luther Heykeli, Eski Şehir Meydanı, Semper Operası ve Versailles Sarayı örnek alınarak yapılan Zwinger Sarayı bahçesi bulunmaktadır. Şehir turu sonrası alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından Prag'a gidiş yolunda dileyen misafirlerimiz ile İkinci Dünya Savaşı'nın çarpıcı ve ilgi çekici noktalarından biri olan Çek Cumhuriyeti'nin en büyük Nazi Kampı Terezin turumuz. Alman işgalinden önce dünyaca ünlü suçluların kaldığı bir hapishane olarak kullanılıyordu. 1781 yılında kuzeyden gelen akınları önlemek için inşa edilmiş bir kale olsa da gettolardan getirilen Yahudilerin ve savaş esirlerinin tutulduğu bu kampta yakın tarihteki olayların günümüze nasıl tesir ettiğini çok çarpıcı bilgilerle öğrenme fırsatı yakalayacaksınız. Turumuz sonrası Prag'a hareket ve varış. Konaklama Prag'daki otelimizde.

3.GÜN PAZARTESİ PRAG (ORTAÇAĞ GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından büyük bir kısmı trafiğe kapalı mekanlarda yürüyerek yapılan, panoramik PRAG şehir turumuz. Tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile bu şehir sizi büyüleyecek. Şehir turunda görülecek yerler arasında; Hradcany (eski saray bölgesi), yapımının 600 yıl sürdüğü neo gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St. Vitus Katedrali, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 aziz heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Eski şehir meydanı bulunmaktadır. Şehir turundan sonra serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı Ortaçağ Gecesi ve yemeğine katılma imkânı. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekânımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda yemek ve limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Konaklama Prag'daki otelimizde.

4.GÜN SALI PRAG (KARLOVY VARY) (VLTAVA)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek,  Karlovy Vary Kültür ve alışveriş turu. Atatürk'ün de severek ziyaret ettiği, 12 adet sıcak mineral su pınarı bulunan bu güzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaret ve alışveriş imkânı. Sıcaklıkları 30 ila 72 derece arasında değişen 12 ayrı termal kaynağın bulunduğu bu muhteşem şehrimizde yürüyerek gerçekleştirilecek şehir turumuzda Atatürk'ün 1918'de kaldığı oteli, Dovarak, Mozart, Göther ve Beethoven ve Puşkin'in kaldığı mekânları göreceğiz. Birçok film ve diziye konu olan tarihi Pupp Otel'in pastanesinde yerel tatlıların tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından Prag'a dönüş ve serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı, şehrin tarihi üzerinde çok önemli bir rol oynamış ve yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde açık büfe yemekli, akordeon müziği eşliğinde tekne turu. Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama Prag'daki otelimizde.

5.GÜN ÇARŞAMBA PRAG - VİYANA

Sabah kahvaltımızın ardından otobüslerimizle Viyana'ya hareket ediyoruz. Viyana'ya varış ve panoramik şehir turumuz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Sarayları ve müzeleri dünyaca ünlü şehrimizi gezerken; "Diplomatic District" olarak adlandırılan caddeden geçip, dönme dolabı ile ünlü Prater isimli lunaparkı, 1979 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Binası'nı, Ring üzerinde Opera, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite, Hoffburg Sarayı ve Kunst Haus Wien / Hundertwasser'i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama Viyana'daki otelimizde.

6.GÜN PERŞEMBE VİYANA (WIENERWALD ; MAYERLİNG, BADEN, LIECHTENSTEIN, HEILINGENKREUZ, SCHÖNBRUNN) (KONSER)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek muhteşem WIENERWALD (Liechtenstein Şatosu, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri) turumuz. Turumuzda ilk durağımız Liechtenstein Şatosu. İkinci durağımız ise bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz. Daha sonra Mayerling Faciası'na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden gezimiz. Turumuzun en son durağı; Kraliçe Sisi'nin Sarayı olan Schönbrunn Sarayı'nın muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Tur bitimi Viyana'da geçirilecek serbest zamanın ardından, akşam arzu eden misafirlerimiz ile klasik müziğin başkenti Viyana'da konser organizasyonuna katılma imkânı. Konaklama Viyana'daki otelimizde.

7.GÜN CUMA VİYANA - (BRATİSLAVA) - BUDAPEŞTE (ÇİGAN GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından isteğe bağlı Bratislava turumuz için otobüslerimizle Bratislava'ya hareket ediyoruz. 80 km'lik yolculuğumuzun ardından tarihte Avusturya - Macaristan İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki SLOVAKYA'nın başkenti Bratislava'ya varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Michalska Kapısı, Şehir Meydanı, St.Martin Katedrali, Eski Şehir, Grassalkovich Palace, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart'ın 6 yaşında Maria Theresa'ya ilk konserini verdiği tarihi bina ve Bratislava Kalesi bulunmaktadır. Şehir turunun ardından otobüslerimizle Budapeşte'ye hareket ediyoruz. Varış ve ardından rehberlerimiz eşliğinde panoramik Budapeşte şehir turumuz. Şehir turunda ilk durağımız “Hosok Ter”, yani "Kahramanlar Meydanı". Ardından Budapeşte'nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi'nden geçerken, Viyana'daki opera binası örnek alınarak yapılan opera binasını, Aziz İstvan Katedrali'ni ve Parlamento Binası'nı görüyoruz. “Peşte” yakasından “Buda” yakasına geçerek önce kale bölgesinde Matyas Kilisesi ve Kraliyet Sarayı'nı görüyoruz. Son durağımız şehri panoramik olarak görebileceğimiz “Citadella" (Aziz Gellart) tepesi. Otelimize yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimizle bu gecemizi “Çigan Gecesi” ile noktalıyoruz. Bu gecede, hem yerel şarapların ve yemeklerin, hem de Macar dans ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Konaklama Budapeşte'deki otelimizde.

8.GÜN CUMARTESİ / PAZAR BUDAPEŞTE (ESTERGOM - VİSEGRAD - SZENTENDRE) - (TUNA) - VİYANA - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek Estergom - Visegrad - Szentendre turumuz. İlk durağımız Osmanlı Ordusu için stratejik önemi olan Estergom Kalesi. Daha sonra Visegrad ve Szendendre Kasabası'na gidiyoruz. Szentendre'de Budapeşte'ye özgü el işleri ve hediyelik eşyalardan alışveriş yapmak için serbest zaman. Gezimizin ardından Budapeşte'ye dönüş. Akşam dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra Tuna Nehri turumuz için teknemize hareket ediyoruz. Teknemizde şehrin tarihi binalarını muhteşem gece ışıkları altında izleyip, içeceklerimizi yudumlarken, Budapeşte'yi bir de Tuna Nehri'nin kendi anlatımı ile dinliyoruz. Turumuzun ardından rehberlerimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için VİYANA Havaalanı'na hareket. Check - In işlemlerimizin ardından 04:50'de kalkacak SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ981 sefer sayılı, AKTARMASIZ DİREKT uçağımız ile İZMİR'e hareket. Yerel saat ile 08:10'da İzmir'e varış ve bir başka Bodrumda Tatil organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşma

Kültür Tur Paket
* Dresden * Terezin * Karlovy Vary * Bratislava * Estergom - Visegrad - Szentendre * Mayerling - Baden - Liecht - Schönbrünn * kültür turları rezervasyon anında alınması halinde 330 Euro yerine 265 Euro
Eğlence Turu Paket
* Vltava Tekne Turu ve Yemeği * Tuna Nehri Tekne Turu * Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği * Çigan Gecesi ve Yemeği * Viyana'da Konser

Ulaşım

Bodrum > İzmir / İzmir / Bodrum arası Otobüs İle

İzmir > Berlin / Viyana > İzmir Sun Ekspress ile Aktarmasız Uçuş

Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!