Doğu Anadolu ve GAP Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Doğu Anadolu ve GAP Turu

, Bodrum Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  Doğu Anadolu ve GAP Turu, Kültür Turları
 • Süre :
  7 Gün
 • Kapasite :
  20
 • Gidiş :
  İzmir / Ağrı
 • Dönüş :
  Adana / İzmir
 • Süre :
  6 Gece 7 Gün

Bodrum, Milas ve İzmir Kalkışlı GAP Turu . Kredi Kartlarına 12 Aya Kadar Taksit İmkanı ile Bodrumda Tatil Seyahat Acentası . Türsab Belge No : A - 8346

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Doğu Anadolu ve GAP Turu Kalkış: Bodrum Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

Çevre gezileri
Lüks otobüslerle ulaşım
Otellerde Yarım Pansiyon konaklama
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Zorunlu seyahat sigortası
Uçak bileti Gidiş - Dönüş ( İzmir -Ağrı / Adana - İzmir)

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Öğle yemekleri
Alkollü alkolsüz içecekler
Ekstra turlar ve şahsi harcamalar
Urfa sıra gecesi
Halfeti tekne turu
Nemrut Minibüs ücretleri
Akdamar adası geçiş tekne ücreti

Bodrum, Milas ve İzmir Kalkışlı GAP Turu 

Tur Programı

1.GÜN İZMİR RI ERZURUM KARS:

Sabah saat 09:15’de Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup 10:50 uçağı ile Check-in işlemlerimizi tamamlayarak PEGASUS hava yolları ile AĞRI‘ ya iniyoruz ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Rehberimiz eşliğinde tur aracımıza yerleştikten sonra AĞRI’ nın merkezini görüyoruz. ERZURUM’daki şehir turumuza başlıyoruz. ERZURUM KONGRE BİNASI VE ATATÜRK MÜZESİ’ni görmek oluyor. Anadolu’ nun en eski anıtsal mezar yapıtlarından ÜÇ KÜMBETLER, ULU CAMİ’yi ziyaret ediyoruz. ERZURUM’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan ÇiFTE MiNARELİ MEDRESE’yi görüyoruz. Erzurumdan Kars‘a yolculuk için araçtaki yerimizi alıyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra Kars‘a yolculuk için araçtaki yerimizi alıyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra ’MATRUŞKA ŞEHİR’ KARS’ a geliyoruz.. KARS KALESİ, Katedral diye de bilinen 12 HAVARİLER KİLİSESİ gezilerini yaptıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN KARS - ANİ HARABELERİ DIR - DOĞU BEYAZIT - İSHAKPAŞA SARAYI - MURADİYE ŞELALESİ VAN:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ilk olarak tam Ermenistan sınırında yer alan volkanik tüf üzerine kurulmuş bir Ortaçağ Şehri olan ANİ ANTİK KENTİ’ ne ulaşıyoruz. ANİ’de; SURLARI, KAPILARI, EBUL EL MENUÇEHR CAMİSİ, İPEKYOLU KÖPRÜSÜ gibi eserleri görüp, DİGOR-TUZLUCA yolunu kullanarak Doğunun Çukurova’sı IĞDIR`a ulaşıyoruz. Panoramik şehir turu sonrasında, Iğdır`ın sırtını dayamış olduğu, 5137 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı`nı fotoğraflamak için uygun bir noktada durup, fotoğraf molası verip DOĞU BEYAZIT `a geçiyoruz. Topkapı Sarayı’ ndan sonra 2. büyük yapılar topluluğu olan ve Lale Devrinin en büyük anıtsal yapısı olarak kabul edilen, yapımı 99 yıl süren İSHAK PAŞA SARAYI `nı geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından ülkemizdeki en yüksek karayolu geçitlerinden birisi olan TENDÜREK GEÇİDİ’nde fotoğraf molası veriyoruz.Daha sonra VAN GÖLÜ `nün büyüleyici güzelliği eşliğinde Urartuların Başkenti doğunun Parisi ‘’GÜNEŞ ÜLKESİ’’ Van’a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

3.GÜN VAN – GEVAŞ AKDAMAR ADASI HASANKEYF DYAT&MARDİN:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, öncelikle uzaktan VAN KALESİ ’ni (TUŞBA) görüp Edremit üzerinden GEVAŞ 'a ulaşıyoruz. İskeleden tekneye (ekstra) binerek 25 dakikalık mavi yolculukda VAN GÖLÜ üzerindeki, AKDAMAR ADASI ’na geçiyoruz. . Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan AKDAMAR KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Kilisenin dış duvarları üzerindeki İncil, Tevrat ve Kuran-ı Kerim’ den alıntı sahnelerin ve Mitolojik olayların taş kabartmalarını dikkatle inceliyoruz. 2019 yılında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan HASANKEYF 'e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, fotoğraf molası veriyoruz. Süryanilerin en önemli merkezlerinden biri olan küçük MARDİN olarak bilinen MİDYAT ’a hareket ediyoruz. Birçok dizinin çekildiği MİDYAT 'ta KONUK EVİ ve TELKARİ alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Mardin’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN DEYRUL ZARERAN - MARDİN - GÖBEKLİTEPE - HARRAN ŞANLIURFA:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ilk olarak Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan, DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra yolculuğumuzu Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları görerek, Mardin’ in dar sokaklarını (Abbaraları) ve taş mimarisini keşfediyoruz Ardından günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuzun durağı olan GÖBEKLİTEPE ’ye hareket ediyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ‘nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından yolculuğumuzu HARRAN ’a çeviriyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü Harran evleri’ni ziyaret ederken, Harran kalesini, surlarını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek şanlı şehrimiz ŞANLIURFA ’ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra) SIRA GECESİ ’ne gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama URFA ‘daki otelimizde.

 

5.GÜN BALIKLIGÖL – ATATÜRK BARAJI – ADIYAMAN- KAHTA – NEMRUT DAĞI:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ’ni ziyaret ederek güne başlıyoruz. Türkiye’nin en büyük barajı, GAP projesinin kalbi sayılan ATATÜRK BARAJI ’na gidiyoruz. Etkileyici görüntülerin ardından ADIYAMAN ‘a hareket ediyoruz. KÂHTA ’ya ulaşarak bizi bekleyen minibüslerimize geçiyor ve Kommagene ’liler için önemli bir kutsal alan olan KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ’ne gidiyoruz. Cendere suyu üzerine kurulu Roma ’lıların yaptığı en geniş 2.köprü olan CENDERE KÖPRÜSÜ ’nde anılarımızı ölümsüzleştirdiğimiz fotoğraflarımızı çektikten sonra 2150 metre yükseklikte NEMRUT DAĞI’na çıkıyoruz. 2000 yıldır güneşin doğu ve batışını izleyen ev heykelleri görüyor ve gün batımını seyrettikten sonra Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

 

6.GÜN HALFETİ - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ - GAZİANTEP:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra tarihi dokusuyla doğunun en güzel köşelerinden biri olan HALFETİ’ yi keşfe çıkıyoruz. Tekne turuna katılarak (ekstra) öğle yemeğimizi FIRAT NEHRİ’ nin muhteşem manzarası eşliğinde alıyoruz. Baraj gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Güneydoğu’ nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından Güneydoğu Anadolu’nun en büyük, Türkiye’nin 8.ili ve Milli Mücadelemiz sırasında destan yazan “Gazi” ünvanlı şehrimiz GAZİANTEP ’e gidiyoruz. Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne geziyoruz.Bu güzel gezimizin ardından buradan ayrılarak TARİHİ TAHMİS KAHVESİ ne kısa bir kahve molası vermek için uğruyoruz. Ardından daracık sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. Sırasıyla ; BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

7.GÜN ANTAKYA – ADANA - İZMİR:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Hristiyanlığın Kudüs dışında yayıldığı ilk kent olan ve antik dönemde, dünyanın en büyük 4. şehri, ANTAKYA’ ya ulaşıyoruz. Hz. İsa’ya inanlara ilk kez “Hristiyan” adının verildiği St. PIERRE KİLİSESİ’ ne gidiyoruz. Panoramik olarak Antakya’yı görüntülüyoruz. Öğle yemeğinde ANTAKYA MUTFAĞI ’nın özgün yemeklerinin ve künefesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Daha sonra aracımıza geçiyor ADANA ’ya gidiyoruz. , Türkiye` nin en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ` yü panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun bitiminde (uçak saatine göre) meşhur Adana kebabından tatmak için mola veriyoruz. Daha sonra 21:00 uçağı ile ADANA Havalimanı’ ndan İZMİR’ e uçarak, turumuzu sonlandırıyoruz. İzmir’e varışın ardından bir sonraki Lady Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Tüm fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz!